در این نوع از خدمات، قراردادی بین هزاره سوم و سازمان شما منعقد می‌شود که طبق آن پشتیبانی، نظارت و رفع عیب تجهیزات و بخش‌های مختلف شبکه کامپیوتری شرکت بر عهده نیرانا خواهد بود. با داشتن خدمات پشتیبانی شبکه می‌توانید به محض وقوع مشکل، کارشناسان ما را در جریان بگذارید و مطمئن باشید که رفع آن با بالاترین اولویت پیگیری خواهد شد. تمام مسائل و درخواست‌های مطرح شده از سمت شرکت شما، ثبت گردیده و در هر زمان توسط تیم فنی نیرانا قابل بررسی و پیگیری است.

یکی از سرویسهای ویژه هزاره سوم برای مشتریان ارائه خدمات تعمیر و نگهداری به سازمانها ، شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. هم اینک شرکت های متعدد دولتی و خصوصی با سپردن خدمات راهبری، نگهداری و پشتیبانی از سخت افزار، نرم افزار و شبکه خود به ما ، با خیالی آسوده و بدون نگرانی تلاش می کنند تا بیش از پیش فناوری اطلاعات را در جهت منافع سازمان خود گسترش دهند. رویکرد هزاره سوم در این بخش، نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه است تا میزان (Rate) مشکلات وخرابی در این سازمان و شرکتها کاهش یابد. واحد تعمیر و نگهداری هزاره سوم با تکیه بر دانش فنی کارشناسان متخصص و مجرب خود، خدماتی متفاوت و فراتر از انتظار به مشتریان ارائه مینماید. این خدمات که در ذیل به بخشی از آنها اشاره شده است، همواره مورد توجه ویژه قرار دارد.

 

 

اقدامات نظارتی و پیشگیرانه

در نگهداری پیشگیرانه، وضعیت فیزیکی و نرم‌افزاری تجهیزات مهم همواره چک شده و اقداماتی برای نگهداری هرچه بهتر آن‌ها صورت می‌گیرد. خاصیت این نوع از پشتیبانی در این است که ما منتظر نیستم مشکلی پیش بیاید تا بعد به دنبال راه حل آن باشیم، بلکه همیشه در تلاشیم از وقوع مشکلات پیشگیری کنیم.

 

 

رسیدگی به مشکلات و درخواست‌ها

مسائلی که کاربران شبکه شما به واحد پشتیبانی اعلام می‌کنند، بلافاصله در یک پرتال جامع ثبت و کارهای لازم برای رفع آن‌ها صورت می‌گیرد. طبق تعهدات نیرانا، رسیدگی به این مسائل از دو طریق انجام می‌شود:

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه های خدمات پشتیبانی شبکه با ۵۶۷۴ ۵۶۷۴ تماس بگیرید

مراجعه

تمام تلاش هزاره سوم ، بر این است که مشکلات شما در اسرع وقت و با کمترین زمان انتظار حل شود، بنابراین اولین گزینه ما اتصال از راه دور به سیستم، به محض وقوع مورد است. اگر مشکل از راه دور قابل رفع نباشد، تا حداکثر ۲ ساعت پس از بروز آن، کارشناس فنی به محل شرکت شما اعزام و از نزدیک به مورد رسیدگی خواهد شد. طبق تعهد نیرانا به سازمان شما، حتی در صورت مساعد بودن تمام شرایط نیز مراجعات برنامه‌ریزی‌شده به منظور سرکشی و بررسی شرایط شبکه صورت خواهد گرفت.

فایل مشترک

تمامی فایل‌هایی که افراد باید به طور مشترک با آن‌ها کار کنند، در ساختاری منظم و به صورت مرکزی نگهداری می‌شوند. پوشه‌بندی‌ها و نام‌گذاری‌ها معنی‌دار بوده و به راحتی قابل جست‌و‌جو و استفاده هستند. هر کاربر دسترسی تعریف شده‌ای به فایل‌های مشترک دارد، به این ترتیب اطلاعات مهم شرکت شما از دسترسی‌های ناخواسته در امان خواهد بود.

زیر ساخت شبکه

سرور، مودم‌ها، روترها، کابل‌ها و به طور کلی تمامی تجهیزاتی که اتصال کامپیوترها را به شبکه داخلی و اینترنت برقرار می‌کنند، تحت نظارت دائمی نیرانا هستند. این تجهیزات باید با سلامت کامل و تنظیمات مناسب در شبکه کار کنند، بنابراین در صورت لزوم با تعویض یا ارتقای دوره‌ای نرم‌افزار و سخت‌افزارهای موجود از بهینه بودن شرایط زیرساخت شبکه شما مطمئن خواهیم بود.

سخت افزار و نرم افزار

چک کردن وضعیت سلامت، تعویض، ارتقا و نصب درایور، اقداماتی است که در مورد سخت‌افزار سیستم‌ها صورت می‌گیرد. در زمینه نرم‌افزارهای عمومی نیز، با نصب، ارتقا، فعال‌سازی یا رفع مشکلات احتمالی، کاربری آن‌ها را برای افراد آسان می‌کنیم.

سرویس اینترنت

شرایط سرویس اینترنت فعلی شما بررسی می‌شود و بر اساس نیاز کسب و کارتان ممکن است لازم باشد سرویس فعلی را ارتقا یا حتی تغییر دهیم تا سرعت و حجم مصرفی مناسبی در اختیار داشته باشید. ضمن این‌که همیشه داشتن حداقل یک اینترنت پشتیبان را توصیه می‌کنیم. پیگیری مسائل مربوط به این سرویس‌ها و نیز مدیریت پهنای باند و ترافیک مصرفی آن‌ها بر عهده نیراناست.

درصد

سریع‌ترین راه برای بررسی و رفع مسائل، اتصال از راه دور به سیستم یا سرور است. به این صورت که کارشناسان فنی با هماهنگی کاربر و معمولاً از طریق نرم‌افزار Anydesk به کامپیوتر وصل شده و نسبت به حل موارد اقدام می‌کنند. تجربه نشان داده بیش از ۸۰ درصد مشکلات، از راه دور و بدون این‌که نیاز باشد منتظر مراجعه کارشناس بمانید یا حتی از پشت سیستم خود کنار بروید، قابل رفع است. در پشتیبانی شبکه، امکان استفاده از خدمات راه دور به طور نامحدود برای مشتریان وجود دارد.

security

اطلاعات مهم شما از دسترسی‌های ناخواسته یا غیرمجاز در امان هستند. از فایل‌های تحت شبکه یا اطلاعات ضروری کامپیوترهای تعیین شده به طور منظم و دوره‌ای بک‌آپ تهیه می‌شود. به این صورت کمترین خطری داده‌های مهم کسب و کار شما را تهدید نمی‌کند.

نرم افزار مالی

برنامه‌های مالی، حسابدری، انبار و … که از شرکت‌های نرم‌افزاری مختلف خریداری کرده‌اید غالباً امکان کار تحت شبکه را دارند. نیرانا مسئولیت مدیریت متمرکز این نرم‌افزارها و نصب آن‌ها برای کاربران جدید را برعهده می‌گیردو پیگیری‌های لازم برای رفع مشکلات یا به‌روزرسانی آن‌ها را انجام می‌دهد. به طور کلی با داشتن پشتیبانی نیرانا، نیازی به برقراری ارتباط مستقیم با پشتیبانی شرکت‌های ثالث نخواهید داشت.

وظیفه به اشتراک‌گذاری و رفع مشکلات نرم‌افزاری و تحت شبکه این دستگاه‌ها به عهده نیراناست. در مورد مسائل سخت‌افزاری مثل تعویض یا تعمیر قطعات و لوازم جانبی این تجهیزات نیز در صورت تمایل شما، پیگیری یا راهنمایی لازم صورت خواهد گرفت.

خدمات ایمیل سازمانی

اگر شرکت شما به آدرس‌های ایمیل اختصاصی نیاز دارد یا در حال حاضر چنین ایمیلی دارید اما از امکانات و سرویس‌دهی پشتیبانی آن راضی نیستید، نیرانا مسئولیت دریافت، پیگیری مسائل و مدیریت آن را برعهده خواهد گرفت. ساخت ایمیل‌های جدید برای کاربران، راه اندازی روال آرشیو و بک‌آپ منظم و … همگی از تعهدات نیرانا درمورد این سرویس‌هاست.

برخی از خدمات پشتیبانی شبکه ما در یک نگاه

 • پشتیبانی و نگهداری از انواع سرور های موجود شبکه ( سرور های مجازی و فیزیکی)
 • پشتیبانی از سرویسهای Raid و Clustering
 • پیاده سازی و بروز رسانی دائم انواع سرویس های داخلی و نرم افزار های جانبی
 • پیاده سازی و نگهداری از سیستم عامل سرورها و به روز رسانی آنها به طور مداوم
 • ارائه خدمات مشاوره ای و اجرایی جهت افزایش کارایی شبکه و امنیت آن
 • تدوین روالهای دقیق تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات و بازیابی سریع در هنگام بروز حادثه
 • استقرار سیستم پشتیبانی برای ثبت کلیه تماس های کاربران و ارائه خدمات به آنها
 • استفاده از نرم افزار نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و ارائه گزارشات خاص مدیریت
 • تدوین شناسنامه تجهیزات و ثبت آخرین وقایع
 • انجام بازدیدهای منظم و اصولی جهت کاهش خرابیهای احتمالی (PM)
 • بهره گیری از یک سیستم مدون کنترل کیفیت برای اطمینان از عدم بروز اشکال بعد از سرویس دهی و یا تعمیر
 • پشتیبانی و تعمیرات حرفه ای انواع پرینتر، اسکنر و پلاتر
 • استفاده و به کار گیری از بانک بسیار قوی و بزرگ نرم افزارهای کمکی جهت ارائه خدمات گوناگون
 • پشتیبانی تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه و تجهیزات Wireless
 • استفاده از پرسنل متخصص و دارای مدارک بین المللی در ارائه خدمات