سرویس سیپ فون مخابرات سرویسی است که اخیراً شرکت مخابرات بر روی سرویس اینترنت ADSL و سرویس VDSL بر بستر سیمی و یا سرویس FTTH بر بستر فیبر نوری به مشترکین خود ارایه می نماید.

این سرویس تلفنی بر خلاف تلفن های نسل قبل بجای استفاده شبکه های PSTN (تلفن معمولی) از تکنولوژی انتقال صوت با استفاده از بسته های IP یا همان VoIP برای برقراری تماس استفاده می کند.

برای مثال مشترکین سرویس اینترنت خانگی ADSL مخابرات، می توانند با مراجعه به امور مشترکین مخابرات محل سکونت، ضمن ثبت نام سرویس سیپ فون با دریافت یک username و password و سایر اطلاعات لازم با انجام تنظیمات مربوط به سیپ فون اقدام به راه اندازی خط تلفنی با شماره جدید SIP phone بنمایند. رایان ارتباط آمادگی تأمین تجهیزات و انجام کلیۀ امور فنی مربوط به راه اندازی این سرویس را برای مشترکین محترم دارد.

 

سیپ فون SIP phone چیست؟

مزایای سیپ فون

بر روی خط تلفنی که سرویس ADSL فعال است میتوان چندین شماره تلفن دریافت کرد. در واقع مشترکی که یک زوج سیم از مخابرات دریافت میکند، میتواند علاوه بر سرویس تلفن ثابت و اینترنت ADSL بر روی آن زوج سیم، از چند سرویس تلفن جدید (با شماره های مختلف) نیز استفاده نماید . مثلا شما می توانید از ۳ یا ۴  خط با شماره های متفاوت برروی یک خط تلفن معمولی که سرویس SIP phone بر روی آن راه اندازی شده است استفاده نمایید.

تعرفه سپ فون بر روی بستر سیمی دارای سرویس ADSL

اگر مشترک سرویس ADSL مخابرات را داشته باشد , می تواند تا پنج خط با تعرفه هرخط ۵۰.۰۰۰ تومان ثبت نام نماید. هزینه هر دقیقه مکالمه درون شهری برای یک خط از خطوط دریافتی در طول مدت قرارداد  ۳۰ ریال محاسبه می شود در حالی که این مبلغ برای خطوط عادی تلفن ۴۵ ریال است.

تعرفه سپ فون بر روی بستر سیمی VDSL یا بستر فیبر (FTTH)

درصورتی که متقاضی دارای اینترنت پرسرعت بر بستر VDSL یا FTTH باشد , می تواند تا پنج خط با تعرفه هر خط یک میلیون ریال دریافت نماید. هزینه مکالمات درون شهری یک خط از خطوط دریافتی در طول مدت قرارداد کاملاً رایگان می باشد .
درصورتی که متقاضی درخواستی بیش از پنج خط را داشته باشد, تعرفه بصورت عادی و براساس مصوبات سازمان تنظیم مقرارات محاسبه می گردد.

راه انداری سرویس سیپ فون به روش های مختلفی مانند IP Phone و هم به صورت اپلیکیشن های نرم افزاری روی کامپیوتر های خانگی، تبلت، و گوشی های موبایل (Android و Ios) قابل راه اندازی است.

با توجه به اینکه سرویس سیپ فون روی بستر ip راه اندازی می شود، امکان جابجای شماره خط تلفن در سراسر تهران وجود دارد.

2پسند
2481بازدید

ممكن است این موارد را هم بپسندید!

۲ پاسخ

 • پوکه معدنی۰۷/۱۲/۱۳۹۶ در ۰۹:۵۳

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • مرتضی منافی۲۵/۰۲/۱۳۹۷ در ۱۷:۵۸

   سلام ممنونم لطف دارید

   پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا نام خود را وارد كنید! لطفا آدرس ایمیل را صحیح وارد كنید! لطفا پیام را وارد كنید!