ارائه سیستمهای تلفن گویا ، مرکز تماس و فکس سرور در مرکز تلفن های (تلفن سانترال) کامپیوتری (IPPBX) با استفاده از پیشرفته ترین فن آوریهای ارتباطات تخصص ماست . با استفاده از فن آوری مرکز تلفن تحت شبکه های کامپیوتری و اینترنت (VoIP) دیگر نگران هزینه های تلفن دور کاری در سازمان خود نباشید. شرکت شبکه هزاره سوم افتخار دارد با بهره گیری از مجرب ترین و متعهد ترین کارشناسان فناوری اطلاعات و مخابرات، در سطح کشور نسبت به ارائه مشاوره، خدمات فنی و تجهیزات VoIP اقدام نماید و با تلاش روزافزون سعی برآن دارد تا بهترین خدمات و مطمئن ترین پشتیبانی را جهت استفاده کاربران خود فراهم آورد. جلب رضایت و خشنودی مشتری یکی از اهداف اساسی در شبکه هزاره سوم است.

الستیکس محبوب ترین سیستم تلفنی کد باز دنیاست و یک سیستم جامع ارتباطی محسوب می شود. با نصب و راه اندازی الستیکس در واقع یک سیستم تلفنی تحت شبکه (VoIP) و مبتنی بر IP راه اندازی کرده اید که قابلیت های زیادی مانند صندوق صوتی ، ارسال فکس به ایمیل ، ضبط مکالمات ، دیدن جزییات تماس ها ، راه اندازی اتاق کنفرانس ، کالرآی دی ، صف انتظار ، منوی منشی دیجیتال(IVR) و … .دارد و می تواند به نرم افزارهای داخلی شرکت مانند CRM نیز متصل شود.
الستیکس دارای یک رابط گرافیکی تحت وب می باشد و با استفاده از این رابط می توانید به راحتی سیستم تلفنی VoIP خود را مدیریت کنید .توسط الستیکس می توانید سیستم های تلفنی هوشمند نظیر تلفنبانک ، سیستمهای پرسش و پاسخ ، ارائه کد رهگیری ، مسابقات تلفنی و … پیاده سازی کنید.
الستیکس ویژگی های فوق العاده ای دارد که برای یک شرکت کوچک به عنوان یک منشی تلفنی دیجیتال تا یک مرکز تماس کامل برای سازمانهای بزرگ و حتی مرکز تلفن بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سیستمهای معمولی مراکز تلفن سانترال مانند پاناسونیک، خطوط داخلی به صورت محدود ارائه میگردند. به عنوان مثال ۳ خط شهری با ۸ خط داخلی یا ۶ خط شهری با ۱۶ خط داخلی عرضه میگردند. در اینگونه مراکز تلفن سانترال معمولا جهت افزایش قابلیت اتصال تعداد بیشتر خطوط داخلی، باید نسبت به خرید و نصب ماژولهای توسعه (در صورتی که سیستم قابل توسعه باشد!) با قیمتهای نسبتا قابل توجهی اقدام کرد. چنانچه سیستم مرکزی تلفن، قابلیت توسعه را نداشته باشد نیز تنها راه افزایش تعداد خطوط داخلی، تعویض کل دستگاه مرکزی تلفن با دستگاهی با ظرفیت بالاتر میباشد.

در مراکز IP-PBX مبتنی بر فن آوری VoIP قابلیت تعریف تعداد بسیار زیاد (چندین هزار) خط داخلی، تقریبا بدون نیاز به پرداخت هزینه های اضافی و همچنین بدون نیاز به توسعه سخت افزاری در مرکز سیستم، ارائه میگردد. اتصال داخلی ها از چند روش ممکن می باشد. گیتوی های FXS، IP Phone، ATA و یا تلفن های نرم افزاری پروتکل های مورد استفاده در این نرم افزار های SIP = Session Initiation Protocol  و IAX = Inter-Asterisk Exchange می باشد. تجهیزاتی که از یکی از این دو پروتکل پشتیبانی کنند به راحتی به این مراکز متصل شده و به عنوان داخلی عمل می کنند.

معرفی نسخه نرم افزاری

از این محصول به صورت نسخه Software Appliance ارائه می شود که بدون نیاز به سیستم عامل می باشد. در واقع Elastix Software Appliance یک نسخه Customize شده از لینوکس است که نرم افزار Elastix بر روی آن نصب شده است. سیستم الستیکس Elastix بر پایه لایسنس GPLv2 تولید شده است، شما می توانید آن را رایگان استفاده کنید .

شرکت پالو سانتو در سال ۲۰۱۰ شروع به کار روی الستیکس ورژن ۲ روی استریسک ۱.۶ به همراه یکسری ماژول های اضافی (Add-ons) در کنار سایر پیشرفت ها و گسترش هایی که همچنان در الستیکس ۲.۴ هم ادامه دارد و به یک کتاب خانه Add-ons رو به رشد تبدیل شده نموده است. که برخی از این موارد در زیر بیان شده :
Elastix Operator Panel : پنل منشی
Web Based Faxing : فکس مبتنی بر وب
Call Center : مرکز تماس
Anti-Hacker : جلوگیری از حملات هکرها
EasyVPN : ایجاد تانل برای ارتباطی امن
Elastix WebShell : دسترسی به شل لینوکس از طریق وب الستیکس
SugarCRM : مدیریت ارتباطات مشتری
VtigerCRM : مدیریت ارتباطات مشتری
VoIP Provider : مدیریت ارتباط با پروایدرهای ویپ
Web Conference : کنفرانس تحت وب
A2Biling : صدور قبض تلفنی

 

از امکانات الستیکس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. منشی تلفنی پند لایه (IVR)
 2. تعریف منشی تلفنی چند زمانه برای ساعات مختلف کاری
 3. صندوق صوتی برای کاربران
 4. امکان استفاده از تلفن تصویری , مکالمه تصویری
 5. تعداد نا محدود داخلی
 6. محدود کردن تماس ها داخلی ها و گروه های کاری
 7. راه اندازی اتاق کنفرانس
 8. برقراری ترانک  بین الستیکس های مختلف
 9. توزیع تماس های ورودی بین کاربران یک گروه کاری (صف تماس)
 10. فکس سرور جهت دریافت و ارسال فکس
 11. تعریف مدل های مختلف شماره گیری
 12. شماره گیری بر اساس نام اشخاص
 13. مدیریت ساده تحت وب
 14. تعریف مدیران و کاربران با دسترسی های مختلف
 15. زمان بندی های مختلف برای دریافت و هدایت تماس ها
 16. تلفن داخلی تان را با خود به سفر ببرید!
 17. ضبط و شنود مکالمات
 18. امکان اتصال با موبایل و کامپیوتر

 

گزارش گیری های متنوع و آماری

 1. گزارش مجموع تماس های ورودی و خروجی در مرکزتماس
 2. طول مدت و میانگین هر مکالمه در مرکزتماس
 3. مدت زمان کل مکالمات و میانگین مدت انتظار  تماس گیرندگان با مرکزتماس
 4. تعداد تماسهای گرفته شده به وسیله هر اپراتور  از مرکزتماس
 5. تعداد تماس های قطع شده و دلایل قطع ارتباط آن با مرکزتماس
 6. کل زمان ،میانگین و حد اقل و حد اکثر زمان قبل از قطع تماس
 7. میانگین، حداکثر و حداقل موقعیت در صف  در زمان قطع ارتباط
 8. جزئیات تماس های بی پاسخ در مرکزتماس
 9. گزارش ها ی گرافیکی و نموداری از مرکزتماس
 10. مونیتورینگ کل سیستم برای مجموعه مرکزتماس

 

کارکرد الستیکس در واقع بر اساس پروژه های کدبازی صورت گرفته است که شامل موارد زیر میباشد:
CentOS : به عنوان سیستم عامل مرکز تماس الستیکس که از خانواده RedHat بوده ‫که علاوه بر تنظیم بخش هایی چون تنظیمات شبکه و بک اپ گیری از سرور گزارشگیری سرور و شناسایی سخت افزار و مدیریت کاربران از طریق این نرم افزار شما میتوانید مستقیما از خود سیستم عامل cnetos نیز استفاده کنید.
Asterisk : هسته مرکز تماس الستیکس و به عنوان یک PBX که از طرف شرکت دیجیوم ارایه شده است.
HylaFax : سرور فکس نرم افزاری
OpenFire : چت سرور مرکز تماس الستیکس
Postfix : میل سرور مرکز تماس الستیکس
OSLEC‬‬ : برنامه ای نرم افزاری برای حذف اکوی کارت های سخت افزاری ویپ
VTigerCRM‬‬ : برنامه ای برای مدیریت ارتباطات مشتری در مرکز تماس الستیکس
SugarCRM‬‬ : برنامه ای برای مدیریت ارتباطات مشتری در مرکز تماس الستیکس
‫‪A2Billing‬‬ : سیستم صدور صورت حساب برای تماس های مرکز تماس الستیکس

 

تخصیص تعداد بسیار زیاد (تقریبا نامحدود) خطوط داخلی

در سیستمهای معمولی مراکز تلفن سانترال مانند پاناسونیک، خطوط داخلی به صورت محدود ارائه میگردند. به عنوان مثال ۳ خط شهری با ۸ خط داخلی یا ۶ خط شهری با ۱۶ خط داخلی عرضه میگردند. در اینگونه مراکز تلفن سانترال معمولا جهت افزایش قابلیت اتصال تعداد بیشتر خطوط داخلی، باید نسبت به خرید و نصب ماژولهای توسعه (در صورتی که سیستم قابل توسعه باشد!) با قیمتهای نسبتا قابل توجهی اقدام کرد. چنانچه سیستم مرکزی تلفن، قابلیت توسعه را نداشته باشد نیز تنها راه افزایش تعداد خطوط داخلی، تعویض کل دستگاه مرکزی تلفن با دستگاهی با ظرفیت بالاتر میباشد.

در مراکز IP-PBX مبتنی بر فن آوری VoIP قابلیت تعریف تعداد بسیار زیاد (چندین هزار) خط داخلی، تقریبا بدون نیاز به پرداخت هزینه های اضافی و همچنین بدون نیاز به توسعه سخت افزاری در مرکز سیستم، ارائه میگردد.

 

قابلیت اتصال نامحدود خطوط شهری FXO   و  E1 , به مرکز تلفن IPPBX 

در سیستم IP-PBX پیشنهادی این شرکت (Elastix)،  با استفاده از فن آوری VoIP، تقریبا بدون نیاز به افزایش حجم شبکه یا مرکز تلفن، امکان اتصال تعداد قابل توجهی خط شهری FXO ،   یا  E1 وجود دارد.

امکان فعال نمودن پیام گیر اختصاصی جهت هریک از کاربران داخلی و در صورت نیاز ارسال پیام های ذخیره شده به یک آدرس معین پست الکترونیک.

در  سیستم مرکز تلفن VoIP به ازای هر شماره داخلی میتوان یک پیام گیر صوتی تعریف نمود. در صورت نیاز میتوان سیستم را به گونه ای تنظیم نمود که پیام صوتی ضبط شده را به یک آدرس e-mail نیز ارسال نماید. بدین ترتیب دریافت پیام از هر نقطه (حتی خارج از محل استقرار مرکز تلفن) که بتوان e-mail را دریافت کرد، ممکن میگردد.

امکان ایجاد صندوق پیشنهادات و انتقادات جهت تماس گیرنده گان تا در صورت نیاز نظرات و پیشنهادات خود را به صورت آزاد، در ساعات اداری یا پس از آن، به مدیریت شرکت انتقال دهند.

 

امکان تبادل تصویر در هنگام مکالمه

امکان برقراری تماس تصویری در هنگام مکالمه با استفاده از IP Phone های تصویری و همچنین برقراری کنفرانس تصویری (Video Conference) در این سیستم وجود دارد.

 

قابلیت اتصال چندین مرکز تلفن IPPBX  با یکدیگر در گستره شبکه IP.

امکان اتصال چندین مرکز IP-PBX به یکدیگر وجود دارد و با استفاده از این قابلیت، شرکتها و سازمانهایی که ۲ یا چند شعبه در شهر خود، شهردیگر یا حتی خارج از کشور دارند میتوانند بدون استفاده از خطوط تلفن شهری یا راه دور و فقط با استفاده از خطوط تلفن داخلی به تبادل دیتا و مکالمه بین مراکز بپردازند. استفاده از این سیستم هزینه مکالمات شهری و بین شهری و بین الملل را تا حد چشمگیری کاهش میدهد.

 

قابلیت بهره گیری از سیستم کنفرانس با استفاده از خطوط داخلی یا شهری به صورت نامحدود.

امکان مکالمه همزمان بین چندین خط داخلی یا خارجی به صورت کنفرانس تلفنی تقریبا به تعداد نامحدود در سیستم وجود دارد.

 

استفاده از نرم افزار یا گوشی تلفن

جهت استفاده از این سیستم  IP Phone های متعدد با قابلیتهای گوناگون در جهان طراحی و ارائه میگردند که (بسیاری از انواع آنها در بازار داخلی قابل تهیه است) البته استفاده کننده با توجه به نیاز و متناسب با بودجه خود میتواند انتخاب مناسبی داشته باشد. استفاده از نرم افزارهای  SoftPhone  نیز میتواند انتخاب مناسبی جهت کاهش شدید هزینه و در عین حال بهره مندی از اکثریت قابلیتها و تواناییهای سیستم باشد. نصب این نرم افزار بر روی گوشیهای پیشرفته برخی از تلفنهای همراه نظیرiPhone   وهمچنین گوشیهایی با سیستم عامل Android  یا کامپیوترهای لپ تاپ امکان بهره برداری از سیستم را دو چندان میکند. با استفاده از قابلیت حمل که در این وسایل وجود دارد، چنانچه دسترسی به اینترنت نیز فراهم باشد، امکان اتصال آنها به شبکه داخلی تلفن شرکت حتی از مسافتهای بسیار دور به دست می آید. به این ترتیب تلفن همراه یا Laptop  شما میتواند در منزلتان به عنوان خط تلفن داخلی محل کارتان مورد استفاده قرار گیرد. مرکز تلفن IP-PBX Elastix به گونه ای طراحی شده تا استفاده از انواع گوشیهای استاندارد IP-Phone (گوشیهایی که پروتکل SIP را پشتیبانی کنند) در آن ممکن باشد.  البته باید در نظر داشت تلفنهای معمولی که در مراکز تلفن  PBX به خدمت گرفته میشوند نیز با استفاده از رابط مناسب میتوانند در مراکز IP-PBX مورد استفاده قرار گیرند.

 

امکان تنظیم سیستم جهت توزیع متناسب تماس های ورودی بین اپراتورهای شرکت

در جهت پاسخگویی هر چه مناسبتر به ارباب رجوع و ایجاد سهولت در برقراری مکالمه بین تماس گیرنده گان از خارج مجموعه با اپراتورهای داخلی شرکت، روشهای متعددی در سیستم پیش بینی شده تا در کوتاهترین زمان ممکن اپراتورها پاسخگوی تماس گیرنده  باشند.

 

قابلیت تنظیم صف انتظار پیشرفته

سیستم IP-PBX که از فن آوری VoIP استفاده مینماید، این امکان را به کاربر میدهد که در صورت وجود حجم بالای ترافیک تماس در شبکه، صف انتظار را فعال و تنظیم نماید و جهت آگاهی تماس گیرنده از مدت زمان باقیمانده تا پاسخگویی، زمان مورد نیاز جهت انتظار ایشان را پیش بینی و اعلام نماید.

 

قابلیت تنظیم آسان انواع پیامهای اعلام

مزایای تلفن گویای هوشمند Interactive Voice Response) IVR ) استفاده کننده را قادر میسازد با تنظیم مناسب سیستم، ارتباط متقاضی به منابع اطلاعاتی و همچنین شماره های داخلی به سادگی میسر میگردد.

 

سهولت در نقل و انتقال

در صورت انتقال محل کار کارمندی از یک اتاق به اتاقی دیگر در همان ساختمان، تنها کافی است تا گوشی IP-Phone خود را در محل جدید به کابل شبکه کامپیوتری متصل نماید تا با همان شماره قبلی، مجددا فعال گردد. در صورتی که جابجایی یک خط داخلی در سیستمهای سانترال قدیمی بسیار پر دردسر و نیازمند به حضور تکنسین سیستم تلفن سانترال میباشد.

 

ارسال فکس نیز به سادگی فرستادن Mail

فکس سرور این سیستم امکان دریافت و توزیع و ذخیره فکسهای دریافتی را در Mail box از پیش تعریف شده ای به صورت فایلهایی با فرمت PDF فراهم می آورد. با توانمندی یکپارچه سازی سیستم فکس با e-mail ، ارسال فکس نیز به سادگی فرستادن e-mail است.

 

امکان دریافت پیام صوتی (voice mail)

با استفاده از این سرویس در صورت عدم امکان پاسخ گویی کاربر , می توان برای او پیام گذاشت. کاربر در زمان دلخواه و با استفاده از IP Phone خود امکان شنیدن این پیام ها را خواهد داشت . در این حالت پیغام ها روی سرور اصلی ذخیره می گردند. کاربر برای شنیدن صندوق ورودی خود می تواند با شماره گیری یک شماره داخلی و وارد کردن رمز خود، پیغام ها را دریافت نماید .

 

ضبط مکالمات

کاربران این امکان را خواهند داشت مکالمات خود را ضبط نمایند و بعدا از آنها استفاده کنند . می توان برای شماره های مورد نظر این ویژگی را بصورت پیش فرض فعال نمود تا تمام مکالمات شماره یا کاربر مربوطه ضبط گردد . این مکالمات از طریق voice mail کاربر در دسترس می باشد.

 

در گاه های مبدل تلفن آنالوگ (ATA)

از طریق این مودم ها امکان دسترسی به خطوط با تلفن های آنالوگ معمولی فراهم می گردد این مودم ها از طرفی با اتصال به شبکه و ارتباط با IP-PBX و تبدیل خطوط VoIP این سیستم به آنالوگ , امکان اتصال گوشی های معمولی به این سیستم را فراهم می نمایند .

 

Voice mail to Email

با استفاده از این ویژگی کاربران امکان دریافت صندوق voice mail خود را از طریق E-Mail خواهند داشت . استفاده از این ویژگی مشروط به پشتیبانی E-Mail Server از سرورVoIP است . مثلا در حال حاضر سرور Server Microsoft Exchange با تجهزات Cisco سازگاری دارد. در ویرایش های جدید Asterisk نیز این سازگاری ها رو به بهبود است .

 

شنود مکالمات (Call barging )

با این ویژگی کاربران با اجازه دسترسی قادر به شنود مکالمات در حال انجام می باشند . از این ویژگی می توان برای سناریوهای مختلف مانند آموزش کارکنان جدید برای پاسخ گویی به مشتریان استفاده کرد . در این حالت مدیر قسمت با ورود رمز قادر به شنود مکالمه کاربران دیگر می باشد با این ویژگی خاص که مدیر می تواند با کاربر مکالمه کند بدون آن که صدایش برای طرف دیگر (مشتری) ارسال شود.

ارجاع تماس ها از طریق DID/CID

این ویژگی تماس ها را با توجه به شماره تماس گیرنده , به مقصد مورد نظر هدایت می نماید . بطور مثال با وارد نمودن شماره منزل کارکنان , در صورت تماس از منزل شخص مورد نظر ارتباط با شماره داخلی وی برقرار میگردد و نیازی به اتصال با اپراتور نیست .

 

Call waiting

این ویژگی در صورت اشغال بودن خط کاربر تماس های جدید را از طریق پیغام صوتی یا بصری به اطلاع کاربر می رساند . مثلا اگر کاربر در حال مکالمه تماس جدبدی را از طرف کاربر دیگر دریافت داشته باشد بر صفحه ی تلفن وی پیغامی ظاهر میگردد که این مسئله را اعلام می نماید .

 

VoIP by Wi-FI

کاربران امکان استفاده از طریق شبکه های بی سیم را خواهند داشت که با توجه به آنکه سرویس Wi-Fiدر اکثر سازمان ها وجود دارد , زمنیه برای استفاده از IP phone های بی سیم فراهم خواهد بود . می توان از ساختار این شبکه ها برای کاربرانی که در فضا های مختلف سازمان فعالیت دارند استفاده نمود . یا در صورت عدم برقرای شبکه با سیم می توان از ساختار بی سیم استفاده نمود .

 

ارتباط تصویری

کاربرانی که از softphone های تحت این سیستم استفاده می نمایند قادر به برقراری ارتباط های تصویری با دیگر کاربران خواهند بود . برخی از IP Phone ها نیز از این سرویس پشتیبانی می نمایند . با استفاده از این دستگاه ها امکان برقراری ارتباطات تصویری بطور مستقل و بدون نیاز به کامپیوتر برای کاربران فراهم است .این ویژگی ها برای کاربران به سادگی قابل استفاده اند . اکثر این ویژگی با استفاده از IP-Phone ها که همانند گوشی های تلفن معمولی بدون نیاز به عملکرد استفاده پیچیده , در اختیار کاربران است . IP-PBX ها با برند های تجاری متفاوت در مدل هایی که همواره در حال بروز شدن هستند بصورت سخت افزاری یا نرم افزاری ارائه می شوند .

Asterisk یکی از محبوبترین نرم افزارهایی است که این سیستم را بصورت رایگان فراهم می کند . نصب این نرم افزار بروی یک کامپیوتر شخصی معمولی یک IP-PBX را فراهم می کند . بنابراین برای استفاده از این سیستم نیاز به صرف هزینه بالایی برای تهیه سخت افزار نیست . البته برای اتصال این سیستم به خطوط تلفن شهری یا خطوط دیجیتال E1/T1 از کارت هایی که روی ماژول PCI یا PCI Express ارائه می شوند استفاده می شود که بسته به تعداد خطوط دارای قیمت هایی به طور معمول از ۱۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان هستند .

 

اتصال دفاتر به یکدیگر

یکی از ویژگی های مفید استفاده از IP PBX ها امکان اتصال این دستگاه ها به یکدیگر از طریق شبکه است . با این ویژگی ارتباطات تلفنی بین دفاتر از طریق یک سیستم یکپارچه بر روی بستر شبکه انجام می شود . این مطلب به معنی حذف هزینه مکالمه بین دفاتر می باشد . نمای زیر گویای این ساختار است که با توجه به آن تمامی این دفاتر از طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند .

 

راهبری و کنترل سیستم مرکز تلفن و فکس سرور

این سیستم به مدیر مجموعه امکان میدهد تا گزارشات مختلف آماری از تماسهای ورودی و خروجی به مجموعه را با تمام جزئیات مورد نیاز از قبیل شماره تماس گیرنده، مدت مکالمه، زمان مکالمات، تماسهای بی پاسخ، فاکسها، mailها و ….  را مشاهده نماید.

مانیتورینگ سیستم توسط نرم افزار و بسیار ساده صورت میگیرد. در صورت نیاز، مدیر سیستم میتواند حتی از راه دور نظارت کامل بر عملکرد کل سیستم داشته باشد و در شرایطی که لازم بداند نسبت به ضبط یا شنود یک یا چند خط داخلی یا شهری به صورت هم زمان و بدون نیاز به نصب تجهیزات اضافی، اقدام نماید.

محیط نرم افزاری elastix کاملا web based است و به گونه ای طراحی شده تا اعمال تغییرات و تنظیمات سیستم به سهولت امکانپذیر باشد. این محیط امکاناتی را فراهم می آورد تا عملیات پشتیبانی و نگهداری سیستم از راه دور امکانپذیر باشد.

با توجه به اینکه مرکز تلفن  Elastix از یک دستگاه سرور Linux بهره مند است، لذا کنترل کامل این سرور از طریق شبکه اینترنت (حتی از مسافتهای بسیار دور) امکان پذیر است.

8پسند
6336بازدید

ممكن است این موارد را هم بپسندید!

۱۶ پاسخ

 • حسن۲۷/۰۶/۱۳۹۴ در ۲۲:۴۱

  باسلام
  این برنامه ای که معرفی کردید، دستگاه سخت افزاری هم میخواد یا کلا نرم افزاری پیاده سازی میشه(البته مودم که حتما میخواد :دی)

  پاسخ
  • مرتضی منافی۲۸/۰۶/۱۳۹۴ در ۱۲:۰۶

   با سلام و عرض ادب
   به یک کامپیوتر نیاز دارد مودم در مواقعی استفاده خواهد شد ک مبخواید بین دفاتر ارتباط داشته باشید.

   پاسخ
 • محمد۱۸/۰۷/۱۳۹۴ در ۱۳:۴۷

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  در صورتی که از سخت افزار مرکز تلفن تحت شبکه دی لینک D-Link IP PBX جهت ایجاد یک مرکز تلفن استفاده کرده باشیم میتونیم از این نرم افزار جهت کنترل این سخت افزار استفاده کنیم .
  البته اینرو بگم که ما میخوایم که یک مرکز تلفن مثل مثلاً ۱۱۸ ایجاد کنیم ، که هر کسی که با ما تماس گرفت در صورت مشغول بودن سیستم اول تماس به سیستم دوم منتقل شود و در صورت مشغول بودن سیستم دوم تماس به سیستم سوم منتقل شود وهمینطور تا سیستمی پاسخ آن تماس را دهد . حالا من سوالم اینه که آیا این سخت افزاری که من اسمش رو بردم واسه این کاری که ما میخوایم انجام بدین نیازه ؟ اگه نیازه میتونیم با برنامه Elastix کنترلش کنیم و واسش گروه و غیره رو تعریف کنیم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • مرتضی منافی۱۹/۰۷/۱۳۹۴ در ۱۸:۲۷

   با سلام D-Link IP PBX و Elastix از هسته ی داخلی Astrix استفاده می کنید.
   و Base هر یک لینوکس می باشد تنها تفاوت اصلی بین D-Link IP PBX و Elastix مثل لب تاپ و PC شخصی می باشد. مسلما در ارتقا کارای و سرعت روی PC شخصی بهتر می تونید عمل کنید.
   بله شما می تونید از صف برای این کار استفاد کنید.

   پاسخ
 • rasool۲۱/۰۱/۱۳۹۵ در ۲۲:۲۰

  سلام مهندس خسته نباشید ممنون از توضیحات بسیار خوبتون
  ببخشید من دوتا سوال داشتم
  ۱ – چطوری میشه Asterisk رو به صورت گرافیکی نصب کرد ؟
  ۲ – چطوری میشه از طریق مرورگر وارد Asterisk شد و تنظیمات و کانفیگ روی اون انجام داد ؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین خیلی دوست دارم یاد بگیر

  پاسخ
  • مرتضی منافی۲۹/۰۱/۱۳۹۵ در ۱۲:۳۶

   سلام Elastix از هسته ی Asterisk استفاده می کنه
   یعنی Asterisk رو به حالت گرافیکی تحب وب به شما نمایش میده

   پاسخ
 • پیمان کوچری زاده شکردشت۱۱/۰۲/۱۳۹۵ در ۱۹:۵۹

  سلام و خسته نباشید خدمت مهندس بزرگوار، من سوالاتی داشتم که اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم، سوال اول، آیا میشه از این برنامه برای ارتباط داخلی در یک دانشگاه استفاده کرد مثلا آموزش یک دانشکده با دانشکده ی دیگر، هزینه ی استفاده اعم از راه اندازی و خرید چقدر هست و آیا فردی برای راه اندازی وجود داره در استان مازندران اگر میشه جوابهای سوالاتتون رو به تلگرامم بفرستین، شمارم ۰۹۳۵۷۰۸۷۸۰۱ – اگر خواستید تماس بگیرید نیم ساعت قبلش پیام بدین ممنون میشم چون سرکلاسم

  پاسخ
  • مرتضی منافی۲۵/۰۲/۱۳۹۵ در ۱۱:۳۶

   سلام
   تماس گرفته خواهد شد

   پاسخ
 • بهمن۰۳/۰۳/۱۳۹۵ در ۲۱:۲۹

  سلام اقای مهندس منافی
  لطفا”یک شماره درادرس ایمیلم بدید جهت گرفتن قیمت elastix ونحوه ارایه واموزشهای لازم ان
  ممنون میشم ازشما

  پاسخ
  • مرتضی منافی۰۳/۰۶/۱۳۹۵ در ۱۱:۱۸

   سلام
   لطف دارید شما

   پاسخ
 • amir۰۷/۰۷/۱۳۹۵ در ۰۰:۱۰

  ممنونم از سایت خوبتون مهندس جان مطالب بسیار عالی و اموزنده بود

  پاسخ
  • مرتضی منافی۱۰/۰۷/۱۳۹۵ در ۱۸:۵۰

   خواهش می کنم امیر حسین

   پاسخ
 • moslem۱۰/۰۷/۱۳۹۵ در ۱۱:۲۰

  با سلام وتشکر
  ۱ سیستم نصب شده LINUX باید باشد و یا روی XP هم میتوان نصب کرد.
  ۲.آیا با این نرم افزار و یک مدم TDM میتوان ترانزیت دو مرکز سوییچ TDM را انجام داد؟
  در صورت امکان لطفا راهنمایی فرمایید.
  با تشکر بذرافکن

  پاسخ
  • مرتضی منافی۱۰/۰۷/۱۳۹۵ در ۱۸:۴۵

   سلام در توضیحات نوشتیم بیس نرم افزاری اسن سیستم لینوکس ( Centos ) هستش
   از حالت پورت فوذواد و تذانک ردن بین دو مرکز بله می تونید

   پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا نام خود را وارد كنید! لطفا آدرس ایمیل را صحیح وارد كنید! لطفا پیام را وارد كنید!